„Slyšel jsem o nějakých problémech v rádiu a v televizi, ale na městský úřad jsem zašel, doufal jsem, že bude vše v pořádku. Nebylo. Ale byl jsem docela překvapen přístupem úředníků, kteří se snažili lidem podle svých možností vyjít vstříc,“ uvedl pro Deník Josef Chvála, který si ve středu přišel přihlásit auto.

„Nepříjemné problémy způsobil náš inovovaný informační systém, který nedostatečně komunikuje se schengenským,“ vysvětlil ředitel odboru ministerstva vnitra Tomáš Holenda.

Jak dále připomněl, inovovaný systém má zabránit tomu, aby bylo zaregistrováno vozidlo, které je v schengenském systému vedené jako kradené.
Na většině městských úřadů museli pracovníci u přepážek čelit nespokojeným občanům. Zapsání do registru se nedočkali ani na Městském úřadu v Písku.

„S páteční plánovanou odstávkou systému jsme počítali, od pondělí už mělo všechno fungovat, ale nestalo se tak. Teprve včera se situace stabilizovala, ale na úřadech nebyl úřední den. Takže ke skutečné prověrce systému dojde dnes a hlavně v pondělí,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Písku Michal Kovařík.

Fronty nespokojených klientů se v Písku netvořily, občané byli hned od pondělí většinou informováni z médií a podání žádostí o registraci odložili.
Ti, kteří přišli, nenašli přepážky registrace vozidel zavřené. Úředníci od nich převzali potřebné údaje a telefonicky je vyrozumí o vyřízení žádosti.