Každého z nás může potkat nepředvídaná situace, kdy si tak říkajíc potřebujeme „odskočit“ na místo, kam i císař pán chodíval sám. Jak vnímají situaci veřejných toalet v Písku, jsme se ptali náhodných kolemjdoucích v centru města.

„My do města moc nechodíme. Ty veřejné WC, které jsme zatím navštívili, byly ale v pořádku. Třeba tady na radnici a pod kostelem Na Bakalářích. Se záchodky v Písku opravdu nemáme problém,“ říká Eva Turková ze Staré Dobevi.

„Ani nevím, že tady nějaké jsou. O tyhle věci se vůbec nestarám,“ říká v poloběhu mladík z Písku.
„Prakticky je nevyužívám, tak to nemůžu ani posoudit. Pracuji v centru a nemám potřebu chodit na WC jinam,“ tvrdí Jaroslav Cícha z Písku.
„Celkem jsem v Písku se záchodky spokojená. Nejvíce využívám ty na radnici, protože parkuji tady ve městě kvůli tomu, že jsem invalidní,“ říká Vlasta Kotrbová ze Zběšiček.

„Veřejné toalety, o kterých vím, jsou tady na radnici. A ty jsou čisté a v pořádku, ale i ty u kostela nejsou špatné, i když tam jsme už dlouho nebyli,“ říká Helena Charvátová.

Ani odplivnout

A co veřejné toalety na vlakovém nádraží? „Fuj! Tam bych si nešla ani odplivnout. Nevím, jak je to tam teď, ale naposledy, když jsem tam šla, to bylo něco odporného,“ tvrdí Tereza Charvátová z Písku.

„Jsem tady na podnikové ubytovně a veřejné záchody vůbec nepotřebuji,“ říká mladík, který pracuje v Písku.
Podobný názor sdílí i jeho kamarád, který ale k tomu dodává: „Na veřejném záchodě jsem byl s kámošem, když potřeboval, tady v parku. Ale bylo to hrozný,“ líčí Jan Kolář ze Strakonic, který je v Písku na internátě.

„Už jenom ta obsluha vypadala strašidelně. Bylo to tam špinavé, počmárané a u koše jsem našel dokonce injekční stříkačku. Radši si s kamarády skočíme do hospůdky než na veřejné WC,“ dodává Kolář.

Tento názor ale zcela nesdílí Věra Nygrýnová z Písku, která tvrdí: „Na záchody moc nechodím, ale myslím si, že se to asi zlepšilo. Třeba tady v parku to udělali nové a je to pěkné. I když jsem tam ještě nebyla, ale když chodím okolo, tak to vidím.“