Rozsáhlé objekty, které ve městě a okolí zůstaly po odchodu armády, začínají postupně ožívat. Konkrétní podobu má již projekt přestavby bývalých Otavských kasáren na Seniorský dům, který vzniká v partnerství města a investiční společnosti Kočí – Invest.

Ještě letos na podzim by práce mohly začít naplno a noví obyvatelé by se do nových bytů mohli začít stěhovat v polovině příštího roku. Rekonstrukce je finančně náročná, rozpočet přesahuje 90 milionů korun.

„Požádali jsme o dotaci z Regionálního operačního programu Jihozápad, výsledek bychom měli znát do konce června,“ informoval Tomáš Kočí ze společnosti Kočí – Invest a pokračoval: „Máme hotovou kompletní projektovou dokumentaci, promysleli jsme systém zdravotní a sociální péče v Seniorském domě a stali se poskytovateli pečovatelských služeb.“

Podle slov Tomáše Kočího, i když společnost nezíská dotaci od EU, od záměru neustoupí a bude se snažit najít prostředky ve spolupráci s městem.

V projektu Seniorského domu Písek je sto lůžek, plná pečovatelská a zdravotní služba a stravovací zařízení. Součástí budou ošetřovny, ordinace, knihovna, společenské místnosti, kaple a parkovací stání pro vozy klientů. Vznikne zde 32 nových pracovních příležitostí.

Seniorský dům přispěje k řešení stále vážnějšího problému spojeného se stárnutím populace v regionu. V následujících letech půjdou do důchodu silné populační ročníky, což vyvolá ještě daleko vyšší poptávku po bydlení a službách pro seniory.

„Uvažuji o nějakém domově pro seniory, bydlím totiž sama v třípokojovém bytě. Tady by se mi líbilo. Blízko jsou park a vycházky kolem řeky, přitom do centra města je to kousek. Mé rozhodnutí ale ovlivní cena,“ řekla Deníku Marie Habartová.