„Nějaké pozemky by dokoupil a postavil tu něco na způsob westernového městečka, takový zábavně naučný podnik. Tam by se odehrávaly souboje, návštěvníci by se seznámili s různými zvyky. Výstavba takového centra by si však vyžádala změnu územního plánu,“ říká starosta Pavel Souhrada. Vyhlédnuté místo pro případnou stavbu je na okraji obce směrem na Bechyni.

O předneseném návrhu jednali i zastupitelé před pár dny. Podnikatel jim představil svůj projekt a požádal je o podporu. Diskuse se protáhla až do půl jedenácté večer.

Obec by mohla některé pozemky s Martinem Mikulenčákem také směnit. „Vyřešila by se tím zároveň realizace protipovodňových opatření,“ podotkl Pavel Souhrada.

Bernartičtí teď mají dilema k řešení. Rádi by do obce dostali nové podnikatelské aktivity a také více návštěvníků. Na druhé straně si uvědomují, že by postavením takového městečka přišli o svůj klid. „Chodím tímto směrem na procházky, je tam klid. To všechno by pak bylo jinak. A sjížděla by se sem spousta lidí,“ řekla rozpačitě obyvatelka Bernartic.