Pro zdravotně postižené občany, seniory, vozíčkáře i rodiny s kočárky ubývá při cestě městem překážek v podobě vysokých obrubníků. Protivín se přihlásil do programu Bezbariérové město vyhlášeným Vládním výborem pro zdravotně postižené.

„Byl to dobrý nápad. Chodím do areálu mateřské školy, kde je dětské zdravotní středisko. Jedno dítě v kočárku, druhé, tříleté, za ruku. Když pak přecházím ulici z chodníku na chodník a jsou tam obrubníky, mám s tím dost problémů. Jsem ráda, že bezbariérové je nejen náměstí, ale i například Komenského ulice,“ svěřila se Deníku osmadvacetiletá obyvatelka Protivína.

Město postupně, podle možností rozpočtu, realizuje bezbariérovou trasu, která začíná na Masarykově náměstí, pokračuje k objektu městské policie a dále až do Komenského ulice. V Mírové ulici měly původně být rekonstruovány pouze části chodníků v místech přechodů pro chodce. Zastupitelstvo však souhlasilo s navýšením rozpočtu o 450 tisíc korun a mohly být tedy nově upraveny chodníky v celé lokalitě.

Jednou z nejvytíženějších ve městě je Komenského ulice, která několik let čekala na rekonstrukci. Vloni se podařilo získat prostředky na první etapu od Zámecké až ke křižovatce s Družstevní ulicí.

„Protože tato komunikace vede kolem základní školy, byl v její blízkosti vybudován retarder. Řidiči zpomalí a děti mohou bezpečně přecházet,“ doplnil starosta Jaromír Hlaváč.

S dalšími investicemi do chodníků a komunikací se v Protivíně počítá i v letošním roce. Pokračovat bude výstavba chodníků v Mírové ulici, nové chodníky v Libochově si vyžádají částku 2,8 milionu korun.

„Vzhledem k velmi dobrým výsledkům v hospodaření města v loňském roce zastupitelstvo schválilo i další investice, které přispějí k celkovému zlepšení životního prostředí ve městě,“ informoval Jaromír Hlaváč.

Rekonstrukce za zhruba 3,5 milionu korun se plánuje v Žižkově ulici, kde se kompletně vymění vozovka, chodníky, veřejné osvětlení a vodovodní potrubí. Třetí etapou bude pokračovat výstavba chodníků v Blanické a Krčské ulici.

„Podařilo se nám zajistit také některé akce, na které netrpělivě čekají obyvatelé připojených obcí. Letos budou položeny nové koberce na silnice z Protivína do Krče a Záboří. uzavřel Jaromír Hlaváč.