To poskytuje služby lidem ohrožených drogovou závislostí, a donedávna sídlilo v nevyhovujících podmínkách přízemního domku na Fügnerově náměstí.

„Zde fungujeme pro klienty již od 2. ledna, kdy jsme měli k dispozici zatím jen místnost pro výměnný program a kontaktní místnost,“ říká vedoucí K – centra Erika Kellerová.

„Postupně jsme otevřeli konzultovnu a nové sociální zařízení se sprchou a pračkou. Tu mohli klienti využívat od poloviny února,“ dodala.
Podle jejích slov měli pracovníci Arkády obavy, zda si klienti najdou cestu do nových prostor a zvyknou si na ně.

„I proto jsme se to snažili dávat vědět brzy dopředu a naštěstí jsme nezaznamenali, že by klienti, kteří chodili na Fügnerovo náměstí, nechodili sem,“ doplnila Kellerová.

„V konzultovně se potkáváme se závislými motivovanými k léčbě, nebo rodiči, ale i učiteli, kteří právě řeší ve své škole problém s drogami,“ řekla vedoucí Arkády Andrea Vondrášková.

„Jsme rádi, že nám loni v prosinci udělila komise Rady pro koordinaci protidrogové politiky certifikát pro poskytování služeb K –centra, který bychom ve starých prostorách nezískali. Navíc jsme dostali certifikát i na preventivní programy pro mládež a učitele,“ doplnila Vondrášková.

Všichni, kdo se přišli seznámit nejen s novým K–centrem si mohli rozlehlý dům projít takřka od sklepa až po půdu. Mezi hosty byli jak zástupci města, tak donátoři a sponzoři, kteří se podíleli na rekonstrukci. Ta vyšla na 2,4 miliony korun.

Odkaz: www.arkadacentrum.cz

Internetová poradna: arkada@iol.cz