„To se ale děje každý rok na jaře, tedy někdy v březnu a dubnu. My zatím držíme ceny na stejné úrovni jako v loňském roce, ale určitě budeme muset reagovat na změny, které udělají dodavatelé. Jak velké nebo malé, to zatím nelze odhadnout,“ řekla Václava Řehořová z prodejny stavebnin v Protivíně a dodala: „Jak takzvaně prosákly nějaké předběžné informace, zdražení by se mělo týkat hlavně polystyrenu, izolační vaty a tvárnic Ytong.“

Že ses cenami stavebního materiálu zatím nic neděle potvrdili zaměstnanci prodejen stavebnin v Milevsku a Záhoří. I tam ale očekávají navýšení cen v rarních měsících, na které budou muset reagovat.

„Pokud dnes stavíte třeba rodinný dům, lze mnoho věcí pořídit výrazně levněji, než při zadání stavby firmě takzvaně na klíč. Je to ale otázka času a mnohdy i objíždění více míst. Je až neuvěřitelné, jaké obrovské cenové rozdíly v materiálech objevíte třeba na internetu,“prozradil Karel Horáček, který staví rodinný domek.

Jak dodal, vyhledávání cen na internetu nejen stavebnin, ale i různých stavebních prvků jako jsou podlahoviny, okna a další, věnuje v průměru hodinu denně.