Do výstavní haly U Václavazamířilio uplynulém víkenduchovatelé, milovníci a obdivovatelé českého staváka.Konala se zde jihočeská výstava, kterou uspořádal písecký Klubchovatelů českého staváka.

Návštěvníci mohli obdivovat celkem 310 holubů třiadvaceti kresebných rázů. Přehlídka byla soutěžní, a tak si chovatelé z Písku hned také odváželi ceny. V jednotlivých rázech nejlepší holuby představili Jaroslav Lavička z Českých Budějovic, Václav Čejka ze Zlivi, Emil Mára z Milevska, Václav Červenka z Martinic, Oldřich Smolík a další.

„Český stavák je nejrozšířenějším národním plemenem holubů aKlub chovatelůčeských staváků má za sebou více nežosmdesátiletou tradici,“ připomněl hlavní poradce této celostátní organizace Tomáš Sousedík.

Český stavák je na území naší republikydaleko nejrozšířenějším a nejpopulárnějším plemenem holubů. „Jihočeská organizacedosahuje velmi dobrých výsledků, což potvrzujívýsledkyna přehlídkách a soutěžích,“ doplnil předseda klubu Miloslav Pileček z Písku.

„Holuby nechovám, ale na výstavy chodím pravidelně i se svými vnuky. Třeba se některý z nich pro tuhle zálibunadchne a bude se jí věnovat.Mladí sice dávají dnes přednost počítačům, ale živý tvor je živý tvor,“ konstatoval jeden z navštěvníků Josef Mařík.