Na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu, který se na brněnském výstavišti koná ode dneška do neděle, se představují také Písek a Milevsko. Návštěvníci je najdou v pavilonu V. Společně s Jihočeským krajem jsou v expozici zastoupeny také jednotlivé jihočeské oblasti a města, ale rovněž další subjekty, jako například Nadace jihočeské cyklostezky, Jihočeská univerzita nebo Jihočeské divadlo.

Písecko - brána jižních Čech

„Písecký region od letošního roku na veletrzích cestovního ruchu prezentuje kancelář destinačního managementu Písecko – brána do jižních Čech fungující pod píseckou pobočkou cestovní kanceláře Saturn. Momentálně zde finišují práce na nabídkovém katalogu, který bude mimo jiné zaměřen i na cyklistiku,“ informovala vedoucí oddělení cestovního ruchu MÚ v Písku Edita Kučerová.

Kancelář destinačního managamentu prezentuje Písek i na brněnském veletrhu Regiontour. Vedle základní nabídky ubytování a dalších služeb sem Písečtí přivezli brožuru Zajímavosti Písecka nebo leták Kulturní kalendář 2008.

Město ho vydalo letos poprvé, protože na nástěnný kulturní kalendář se všechny kulturní, společenské a sportovní akce již nevešly. Návštěvníci písecké expozice mají rovněž k dispozici materiály na podporu cykloturistiky, o kterou je tradičně velký zájem, dále mapy a suvenýry lákající k návštěvě Písku.

Po stopách Švejka


Dnes odpoledne Písečtí přímo na veletrhu pokřtí novou publikaci nazvanou Z Písku po stopách Dobrého vojáka Švejka. Turisté zde najdou náměty na výlety po stopách Švejkovy Budějovické anabáze. Brožura je oživena citáty z Haškovy knihy a ilustrována dobovými fotografiemi a kresbami Josefa Lady.

Společně s publikací zde dnes pokřtí také dřevěnou sochu Švejka, kterou od roku 2006 vlastní českobudějovické Mapcentrum.