Téměř 1,7 milionu korun spolykají čtyři největší investice, které město plánuje na rok 2008.

 

Územní plán

Zásadním dokumentem, který město dlouhodobě postrádá a potřebuje pro svůj další rozvoj již řadu let, má být nový územní plán Mirovic. Poslední je totiž datován rokem 1964.
„Územní plán městu pomůže k výstavbě rodinných domků, k budování infrastruktury a také k možné výstavbě podniků. Součástí dokumentu by měl být rovněž plánovaný severní obchvat města na silnici I. třídy I/19 vedoucí od Tábora na Plzeň,“ upřesnil tajemník Mirovic Josef Appel.
Podle Appela bude I. etapa územního plánu zahrnovat analýzu území a z městské kasy si vyžádá 225 tisíc korun.

 

Kulturní dům

V místní části Zámostí a v katastru obce Horosedly bude další výzmnamnou akcí města obnova vodojemů, u nichž se bude měnit krov a pokládat střešní krytina. Oprava bude město stát 450 tisíc korun. Třiceti nových oken se dočká i kulturní zařízení. Zde se okna vymění v suterénu tělocvičny a sálu kulturního domu. Městskou pokladnu vyjde tato obnova na 580 tisíc korun.

 

Požární zbrojnice

Podle slov Josefa Appela by se v tomto roce měla dokončit také obnova požární zbrojnice.
„Po hrubé stavbě a přípojkách vody a kanalizace nás čeká výměna oken i dveří, nové omítky, plyn, topení a elektroinstalace. V rozpočtu máme vyčleněno 400 tisíc korun, chceme ale požádat o dotaci i z kraje,“ doplnil tajemník.
Po dokončení oprav by město rádo usilovalo o to, aby se zdejší hasičská jednotka dostala pod záštitu Jihočeského kraje a mohla se tak změnitzJPO2 na profesionální sbor. Ty jsou na Písecku zatím pouze dva – v Písku a Milevsku.
Podle Josefa Appela by se tak zkrátily dojezdové vzdálenosti u závažnějších případů, kam vyjíždějí právě profesionální hasiči. A to v okruhu dvaceti kilometrů od Mirovic z nynějších 25 minut (dojezdová vzdálenost z Písku) na méně než deset minut z Mirovic.
„Bylo by ovšem nutné ještě doplnit technické zázemí a vytvořit takové podmínky, aby zde mohli pracovat profesionální hasiči,“ dodal tajemník městského úřadu.