VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obce investují do stavby a úprav bytů a oprav komunikací

Písecko - I v malých vesnicích zůstávají zatím leckde nesplněné sny a přání.

31.12.2007
SDÍLEJ:

Protivínský kostelFoto: Archiv Píseckého deníku

Vráž: převážně z obecní kasy

Ve Vráži se v roce 2007 zaměřili především na rekonstrukce místních komunikací, které byly hrazeny převážně z obecní kasy.

„Letos jsme opravili komunikace Na Višňovce v délce asi půl kilometru s náklady 200 tisíc korun z obecního rozpočtu. Rekonstruovala se také kompletní cesta v Nové Vráži u parčíku, kde se dělal nový povrch za 60 tisíc korun,“ uvedl starosta Vráže Petr Novák.

Rekonstrukci si vyžádala i oprava střechy na obecním úřadě poškozená po orkánu Kyril. V husté síti vycházkových tras kolem lázeňské obce se opravovaly také altány a odpočívadla. U obecních bytovek vyměnili původní betonové schodiště za nové protiskluzové kovové konstrukce.

Branice: hasiči spokojeni

Branického starostu Stanislav Češku potěšila dotace od kraje pro sbor dobrovolných hasičů, díky penězům z Programu obnovy venkova mohli vyměnit okna na obecní budově.

„Co se nám ale nepodařilo, avšak ne vlastní vinou, je zahájení stavby osmi bytů. Dostali jsme příslib dotace ve výši 4,4 miliony na výstavbu osmi bytů pro příjmově vymezené osoby v bývalém kulturním domě. Úvěr máme také vyřízený. Ale vinou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových není vyřízeno převedení majetku do vlastnictví obce a na tom se nám další postup zastavil. Už jsme mohli zahájit rekonstrukci budovy,“ vylíčil problém starosta obce Branice u Milevska.

A co by chtěl popřát nejen všem Braničákům? „Samozřejmě zdraví a spokojenost. Aby k sobě našli vždy cestu a aby jim sváteční nálada vydržela co nejdéle!“

Protivín bez úvěrů

Pro město Protivín byl podle názoru starosty Jaromíra Hlaváče právě končící rok úspěšný po ekonomické i společenské stránce.

„Každý návštěvník si jistě na první pohled všimne, že se ještě více zlepšil vzhled centra, včetně Masarykova náměstí. Přispěla k tomu nejen další parková úprava, ale i rekonstrukce domu číslo 23 a oprava chodníků v Mírové ulici,“ připomněl starosta Hlaváč.

K dalším úspěšným akcímse řadí zahájení a dokončeníprvní etapy rekonstrukce Komenského ulice. Patří k dopravně nejdůležitějším ve městě, protože právě tudy vede objížďka při uzavření Masarykova náměstí. Součástí rekonstrukce byly také nové chodníky a bezbariérový přechod u základní školy.

K letošním aktivům patří dále opravená komunikace k Rabiňskému rybníku a vybudování protipovodňové zdiu řeky Blanice. „Je určitě dobrou zprávou, že všechny aktivity města se podařilozajistit z vlastních prostředků, bez úvěru,“ dodal Hlaváč.

31.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Písek, Divadlo Fráni Šrámka. Ilustrační foto

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Videosouhrn Deníku – úterý 16. ledna 2018

První sníh, kalamita a s obnaženou hrudí na Sněžku: prohlédněte si videa dne

Miroslav Donutil i Zdeněk Pohlreich pod jednou střechou

České Budějovice - Většinou baví publikum a lidi kolem sebe historkami o slavných osobnostech a svých kamarádech nejen z herecké branže on, tentokrát se můžete dozvědět, co o Miroslavu Donutilovi říkají pro změnu jiní.

Představujeme prvňáčky a předškoláky ze ZŠ a MŠ Kluky

Písecko - Představujeme nové prvňáčky a předškoláky ze základních škol na Písecku.

Školáci uspořádali sbírku pro záchrannou stanici

Písecko - Záchrannou stanici živočichů v Makově u Čížové poprvé od jejího vzniku v roce 1993 navštívilo vloni více než 10 tisíc lidí. Pracovníci stanice pro ně zorganizovali 74 komentovaných prohlídek a ukázek kroužkování ptáků.

Zaplatil za kontrabas, ale zboží se nedočkal

Čimelice - Čimeličtí policisté prošetřují případ podvodu na internetu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>