Po roce od udělení první akreditace inspektoři Spojené akreditační komise ČR v minulých dnech prověřovali úroveň kvality lékařské a ošetřovatelské péče, včetně současného zajištění bezpečnosti pro pacienty během jejich pobytu v písecké nemocnici.

„Za uplynulý rok nemocnice přepracovala nebo upravila řadu směrnic a interních standardů, jejichž aplikace zajišťuje každému pacientovi vysokou kvalitu medicínské a další péče,“ uvedl ředitel Nemocnice Písek Miroslav Janovský.

Je zaveden systém sledování spokojenosti pacientů. „Výstupy slouží k dalšímu zlepšování prostředí a kvality péče o pacienty a pro zvyšování jejich ochrany před nežádoucími komplikacemi,“ připomněla hlavní sestra Jana Somrová, která rovněž ocenila podíl vrchních sester oddělení na reakreditačním řízení.

Nemocnice Písek získala akreditaci na další tři roky, což je pro pacienty signál, že toto zařízení poskytuje kvalitní zdravotní péči.
Úroveň péče ocenili pacienti, kteří v loňském roce rozhodli o tom, že do Písku putoval titul Nejlepší jihočeská nemocnice, letos to bylo místo třetí.

Certifikátem Spojené akreditační komise se může pochlubit jen deset nemocnic v rámciČR.

„Jde o velmi významné ocenění. Dá se říci, že všechny nemocnice na jihu Čech dosáhly letos výrazného pokroku, ale pouze písecká má akreditaci,“ zdůraznil předseda představenstva akciové společnosti Jihočeské nemocnice Petr Pumpr.

A co o péči v nemocnici soudí pacienti? „Nedávno jsem na chirurgickém oddělení absolvovalatěžkou operaci.Ošetřující lékař mi dopředu vše vysvětlil, po operaciseo mnestarali lékaři a zejména sestřičky, které se snažily pobyt v nemocnici mně maximálně zpříjemnit,“ uvedla Marie Stropnická z Písku.