Město se stává centrem dívčí krásy a půvabu, což dokazují letošní úspěchy. Denisa Přibylová byla ve finále Miss ČR 2007, Michaela Kačírková se probojovala do finále Miss aerobik 2007 a před několika dny si účast ve finále České Miss 2008 zajistila Aneta Faitová.

Minulý týden bojovalo v Praze 39 dívek v semifinálovém kole České Miss 2008, kam postoupily během série castingů konaných po celé republice, o postup do samotného finále. Děvčata absolvovala volnou disciplínu, promenádu v plavkách a na závěr se odborné porotě představila ve večerních šatech. Mezi dvanácti vybranými pro pražské finále, které se uskuteční 2. února 2008, je i dvacetiletá Aneta Faitová (183 cm, 88–63–92) z Písku, dálkově studující Vyšší odbornou školu v Českých Budějovicích.

Byla vaše cesta do finále hodně náročná?

Musím říci, že ano. První casting se konal v Praze a zúčastnilo se ho na sto padesát dívek. Úvodní kolo jsme absolvovaly v civilním oblečení, kde jsme se nejprve porotě představily a sdělily jí, jaké máme koníčky a záliby. Druhé kolo, do kterého postoupilo pouze třicet sedm děvčat, jsme absolvovaly v plavkách s rozhovorem v angličtině, ve třetím kole byl rozhovor v češtině. Z toho bylo vybráno jedenáct dívek, ke kterým se přidaly další z ostatních castingů, které se konaly po celé České republice.Semifinálové kolo se uskutečnilo 12. prosince v Praze. Jsem moc ráda, že jsem byla vybrána do finále.

Kdo byl v porotě pro finále?

V porotě byla samozřejmě ředitelka České Miss Michaela Maláčová, česká topmodelka Karolina Bosáková, režisér finálového večera Roman Petrenko, vítězky minulých ročníků soutěže včetně České Miss 2007 Lucie Hadašové, fitness trenér a dietologový poradce Mirek Cipra, kamaraman, fotograf a další.

Můžete říci, s jakou volnou disciplínou jste se porotě představila?

Byla to show s ohněm, která se porotcům líbila. Jelikož se ale finále bude konat na pražském letišti v příletové hale, organizátoři soutěže zatím neví, jestli mi tam oheň dovolí. Pokud ne, budu si muset nacvičit jinou volnou disciplínu.

Ještě před samotným finále se zúčastníte dvoutýdenního soustředění v Thajsku. Jaký bude váš program v této atraktivní zemi?

Já osobně se do Thajska, kam odlétáme 3. ledna, moc těším. Je to místo, kam už se nikdyv životě zřejmě nepodívám, tak si to tam chci užít. Bylo nám řečeno, že nás čeká hodně nabitý program. Absolvujeme natáčení medailonků pro televizní finále, různé kurzy ohledně etiky, líčení, správného mluvení a podobně.

Máte již několikaleté zkušenosti z modelingu. Jak je uplatníte při vlastním finále?

V tomto mám trochu výhodu oproti ostatním dívkám, které s modelingem nemají žádné zkušenosti. To platí i pro nácvik choreografie pro finále. Ta se bude tvrdě nacvičovat a neustále opakovat, a na to já jsem z různých přehlídek zvyklá. Také chození ve večerních šatech či v plavkách mi nedělá problémy. Myslím si ale, že při finále to až tak velká výhoda nebude, odborná porota bude ke všem dívkám hodně přísná.

Jezdíte kvůli modelingu i do zahraničí?

Ano. Ne tak často, protože studuji a volného času moc nemám. Letos v létě jsem byla dva měsíce v Číně, kde jsem to zkoušela uplatnit se. Také jezdím na módní přehlídky do Rakouska a Turecka, nejvíce však pracuji doma v Čechách.

Jakou máte v soutěži podporu svých nejbližších?

Maminka, tři mladší sourozenci, mů přítel, ale i další známí mi moc fandí. Přítel Karel je ze všechno nervózní víc než já. Stále mě nabádá, abych něco dělala a připravovala se už na finále. V něm mám ohromnou podporu. Soutěž, do které jsem se přihlásila sama, se mu líbí, stejně jako mojí mamince.

S čím půjdete do finále?

Asi jako každá ze soupeřek, chci i já zvítězit. Ve finálové dvanáctce dívek jsme pouze tři blondýnky, a tak si myslím, že alespoň jedna by se mohla v nejlepší trojici objevit. Když už jsem se do finále dostala, je to pro mě obrovská šance, kterou bych chtěla využít a nehodlám ji promarnit. Zda se mi to povede či ne, se ukáže až 2. února večer.

Čas rychle utíká, takže, jaká bude vaše příprava na samotné finále?

O víkendu jsme v Praze absolvovaly přípravu s vizážisty, kteří s námi zkoušeli různé úpravy vlasů, měly jsme zkoušky šatů, plavek, focení do médií, a podobně. A co já osobně budu dělat, je jasné. Bylo mi řečeno, že musím hodně cvičit. Takže teď začnu chodit do posilovny.