Lékaři v nemocnici v uplynulých dnech podepisovali petici, která vyjadřovala jejich nespokojenost s některými kroky vedení akciové společnosti. Jak Deník již informoval, napjatá situace v nemocnicizneklidnila veřejnost.

Lidé měli obavy, žez nemocnice,která je držitelem certifikátu České společnosti pro jakost a v loňském rocezískala titulNemocnice Jihočeského kraje očima pacientů, odejdou nejkvalitnější odborníci.

Rozhodnutí

O situaci v tomto zdravotnickém zařízení jednalo v závěru uplynulého týdne představenstvo akciové společnosti.

„Představenstvo pozastavilo své usnesení na vypsání výběrových řízení na všechny primariáty. V této souvislosti mi uložilo zpracovat do konce března příštího roku návrh materiálu zaměřeného na strategii personálního zajištění úseku zdravotnických oborů,“ informovalpředseda představenstva a ředitel akciové společnosti Miroslav Janovský.

Se závěry jednání představenstvabyli v pátek odpoledne seznámeni primáři a následně lékaři a další zaměstnanci na jednotlivých odděleních.

V písecké nemocnici, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, je ročně hospitalizováno téměř 15 800 pacientů, provedeno přes 4800 operací a narodí se zde přes sedm stovek dětí maminkám nejen z píseckého regionu.

Rekonstrukce jednotlivých oddělení nemocnice a investice do přístrojového vybavení značně vylepšily a zkvalitnily úroveň diagnostiky a léčbypacientů.
Nemocnice Písek má v současné době 443 lůžek na deseti odděleních a zaměstnává739 pracovníků, z toho je 86 lékařů.