Ladislav Hřídel píše: „Rád bych, aby lidé zodpovědní za dopravu u firmy Záruba odpověděli všem cestujícím na lince Prachatice – Praha, která vede přes Vodňany a Písek, s odjezdem ve 4.50. Přestože je to linka velmi vytížená, jezdil na ní po tři roky vůz, který byl spíše na krátké tratě. Až po připomínkách cestujících byl vyměněn za novější autobus se slibem, že tam zůstane. To se ale nestalo. Znovu na trať vrátili starý autobus, který měl technické problémy a občas ani nedojel do cíle.

Výmluva, že není na nový vůz, je nepravdivá. To mně bylo řečeno loni na podzim. A na jaře vyjely dva nové vozy, ale pro jiné účely. Přál bych panu vedoucímu, aby musel jezdit s tím starým vozem a aby mu cestující nadávali jako řidičům. Aby viděl, jak to mají těžké. Je třeba vysvětlit, proč vedení nedokáže oznámit alespoň na svém nádraží, že autobus nepojede a proč nezavolají také do Písku. Lidé tama čekají zbytečně a mrznou.“

Reakce dopravce

O vyjádření stížnosti Ladislava Hřídele jsme požádali vedení vodňanské společnosti Doprava Záruba. Odpověď nám zaslal Pavel Kritscha z autobusové dopravy:

„Naše dopravní společnost se snaží zlepšovat kvalitu svých služeb na všech linkách v pravidelné autobusové dopravě i na zájezdech v nepravidelné autobusové dopravě. Jednou z možností zvyšování kvality služeb je modernizace vozového parku.

Modernizace vozového parku v naší dopravní společnosti probíhá. V posledních pěti letech jsme začali provozovat šest nových autobusů a dva novější autobusy do tří let stáří. K dnešnímu dni provozujeme 24 autobusů. V zimě roku 2007 jsme přiřadili na zmiňovanou linku 370003 Prachatice – Vodňany – Praha novější autobus ve výbavě pro dálkové linky. Tento autobus na této lince jezdí do současné doby.

V průběhu roku není z provozních i technických důvodů možné nechávat jezdit na linkách pouze kmenové autobusy a v některých případech jsme donuceni k výměně autobusů v rámci všech linek naší společnosti. Je to běžná praxe v rámci plánování a organizace autobusové dopravy.“