V Písku právě včera postavili na Velkém náměstí statný strom, který vyrostl ve Zvíkovském Podhradí. Městu ho ze své zahrady věnoval Petr Lasovský. Náměstí ozdobí zhruba osmnáct metrů vysoká douglaska.

V Protivíně se v neděli v 18 hodin rozsvítí vánoční strom na náměstí před kostelem sv. Alžběty. K vytvoření pravé vánoční atmosféry přispěje pěvecký sbor zdejší základní školy, který shromážděným občanům zazpívá koledy. Zájemci si mohou domů odnést adventní světlo.

V Milevsku v neděli o hodinu dříve, v 17 hodin, zahájí rozsvícení vánoční výzdoby města a stromu na náměstí E. Beneše. Z balkonu radnice zazní koledy a vánoční písně. „Po skončení programu na náměstí začíná od 18 hodin v Domě kultury mikulášská taneční zábava, a to nejen pro seniory, navíc s nadílkou,“ sdělil Deníku ředitel Domu kultury Karel Reiniš. Pořádá Dům kultury spolu s Milevským maškarním sdružením.

Také v Mirovicích chystají přípravy na adventní čas, kdy se zdobí náměstí a statná borovice v jeho středu. „Na třináctého prosince připravujeme pro seniory vánoční posezení od dvou do šesti hodin, kde si naši důchodci budou moci zazpívat se skupinou pana Kozáka. Jednadvacátého prosince pak na náměstí bude tradiční akce – Betlémské světlo, kdy děti ze školy a školky zpívají koledy a písničky. Jako vždy i letos máme pro děti připraveny sladké odměny,“ sdělil starosta obce Zdeněk Bárta.

Na dny, které zbývají do Vánoc, se připravuje mnoho kulturních pořadů, koncertů i výstav. Už od zítřka je vánoční prodejní výstava v budově radnice v Miroticích, Svobodná ZŠ v Písku pořádá pro rodiče dětí i pro veřejnost v sobotu v Šobrově základní škole velký adventní jarmark od 14 do 17 hodin s prodejem výrobků dětí. V úterý od 16 hodin se koná pátý ročník prodejní výstavy výrobků postižených dětí v píseckém kině Portyč.