„Na webových stránkách www.pisek–tv.cz najdou Píseckou internetovou televizi, kde jsou uloženy dokumentární, historické i propagační filmy, které byly o Písku nebo v Písku natočeny. Jsou tu také fotogalerie a dokumentace z různých akcí,“ informovala tisková mluvčí radnice Jindřiška Váverková.

Dokumentární filmy představují například Elektrárnu královského města Písku, Kamenný most, Prácheňské muzeum, sakrální stavby ve mětě a okolí, ale přibližují také například památník husitské bitvy u Sudoměře nebo obec Putim.

Mezi historickými filmy diváci najdou slavné snímky režiséra Václava Kršky Řeka čaruje a Měsíc nad řekou. Jsou tu ale také filmy z nedávné historie – o povodních v roce 2002 nebo o letadle, které nese jméno Písku.

„Nabízené zpravodajství je jiné než podobné vysílání městských kabelových televizí. Naše zprávy je možné si pustit kdekoliv na světě a jsou přístupné čtyřiadvacet hodin denně,“ připomněla vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Městského úřadu v Písku Ludmila Koštová.

Prostřednictvím internetové televize mohou informovat veřejnost organizátoři kulturních a sportovních akcí, zajímavými snímky mohou přispět i občané města.

Úvodní internetová stránka nabízí i ankety na aktuální témata. V těchto dnech je to otázka, jak často chodíte do kina? Zatím dvě třetiny respondentů tvrdí, že nahodile, 14 procent pravidelně a zhruba 20 procent vůbec ne.