Panely, které dobře popisují výhledy na všechny světové strany, si přišly prohlédnout desítky lidí. Setkání organizovaných i běžných turistů se pak neslo v duchu oslav desátého výročí rozhledny, která byla dobře skloubena s telekomunikační věží.

Autorem fotografických panoramat je fotograf Jan Vávra, přičemž náklady s realizací pak nesl odbor kultury a cestovního ruchu MÚ v Písku.

„Panorama jsem fotil v rozmezí posledních tří týdnů. Je skládané vždycky z 18 až 20 snímků, protože panorama se nedá vyfotit najednou. Vzdálený horizont by tam už bebyl vidět, celkový snímek se tedy skládá z 18 až 20 políček, které se dávají k sobě softwarově,“ uvedl autor map Jan Vávra.

„Radil jsem se i s kamarádem, který létá jako pilot a rozumí počasí. A ten mi říkal, kdy je nejlepší doba na pořízení snímků. Po frontě bývá obzor bez oblačnosti, to ale letos ještě úplně nebylo,“ dodal fotograf.

„Přála bych rozhledně, aby ji lidé ve volném čase co nejvíce využívali. Je to tu nádherné, zvláště před bouřkou. Když je dobrá viditelnost, je to pokocháníčko. A dneska, když je tam ještě nápověda, je to daleko cennější a vhodné pro výlety rodičů s dětmi,“ řekla po přípitku šampaňským na desáté výročí rozhledny místostarostka Eva Veselá a dodala: „Dnes jsou tu lidé, kteří rozhlednu iniciovali. Hlavně jim bych přála hodně zdraví, oni jsou ti hybatelé, kteří to vytvářejí pro své následovníky, a ti to jednou ocení.“