VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ponechají památkáři nová hřiště v parku?

PÍSEK - Podle tiskové zprávy vydané městem se měly plastiky slavnostně předat dětem 7. září při akci Město plné pohádek. Den předtím však Městské služby odmítly převzít dokončené dílo od autorů – píseckého Ateliéru 2p.

18.9.2007 1
SDÍLEJ:

Děti již si velrybu našly...Foto: Deník/ Zbyněk Konvička

Větší, než jsme čekali…

Podle městského architekta Josefa Zábranského, který vybíral místa pro tato hřiště, byl důvodem nesoulad s původním projektem.

„Velryba je větší, než bylo v nabídce, a jako povrch měla být tráva nebo udusanina, ne kačírek,“ řekl Zábranský. Kačírek (malé oblázky) ale navážely Městské služby Písek a v průběhu stavby nikdo žádný problém nesignalizoval.

DAR–NEDAR? Kočíčka se jmenuje po firmě Kočí, jež na ni městu darovala 145 tisíc. Teď tu trčí opuštěná pružina…Skutečným důvodem nepřevzetí je podle Miroslava Maška z Regia Písek, člena skupiny Za hřiště, spor na posledním zasedání zastupitelstva. Někteří zastupitelé tu vyjádřili pohoršení, že si děti hrají u restaurace. Přitom vyšlo najevo, že zadavatel, město Písek, opomněl záměr projednat se stavebním úřadem a zajistit stanovisko památkářů.

Horký brambor?

David Plášek z firmy Ateliér 2p, která plastiky vytvořila, nám sdělil: „My jsme splnili vše, co si zadavatel objednal. Na dílo se nesepisovala žádná smlouva a součástí podmínek zjednodušeného výběrového řízení, které jsme vyhráli, nebylo ani dodání projektové dokumentace.“ Nyní ji město požaduje dodatečně a firma zatím nedostala ani korunu.

Nabízí se samozřejmě otázka, proč město na poměrně rozsáhlou investici (přes půl milionu korun) nesepsalo jasnou smlouvu o dílo. Celá záležitost je velmi zapletená a většina zainteresovaných se k ní nechce vyjadřovat.

„Přehazují si nás jako horký brambor, nikdo nechce nic závazného říct. Jen městští památkáři se zatím vyslovili dost striktně proti plastikám, a místostarostka Hana Rambousová naopak jejich umístění podporuje,“ dodal Plášek.

Více až v říjnu!

„V téhle fázi vám svůj názor neřeknu,“ sdělil památkář MěstÚ Písek Martin Zeman.

Plastiky bude posuzovat Marie Pavlátová z českobudějovického pracoviště Národního památkového ústavu, která tvrdí: „Jde o městskou památkovou zónu, park je i kulturní památka, a tak je naše vyjádření ze zákona neopominutelné.“

„Máme svoláno jednání s památkáři na začátek října, myslím, že do té doby se nic nevyřeší,“ řekla nám k věci místo〜starostka Hana Rambousová.
A děti? Nechápou.

Podle Jaroslava Bicana ze stavebního odboru města bude také zahájeno řízení o odstranění stavby, v rámci něhož může být rozhodnuto buď o odstranění velryby a kočky, nebo o jejich zpětné legalizaci.

„Jsem z toho rozladěný, přijde mi to jako žabomyší válka,“ říká Miroslav Mašek z Regia: „Děti malost úředníků vůbec nezajímá. Těžko vysvětluju čtyřletému vnukovi, že dneska se nemůže houpat tam, kde v sobotu mohl. Nešťastné se mi zdá i to, jak to tu momentálně vypadá, protože to začíná být pro děti, které sem stejně stále lezou, nebezpečné.“

Ateliér 2p totiž místa provizorně ohradil a odstranil části houpadel. „Ta hřiště nejsou předaná a my bychom byli zodpovědní za případný úraz,“ vysvětlil David Plášek.

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mateřinku na Hradišti navštívil Mikuláš.
4

Mateřinku na Hradišti navštívil Mikuláš

Pondělní zpívání v ZŠ Jana Husa v Písku.
4

Školní týden zahajují zpěvem

Cenu Spokojený zákazník Jihočeského kraje letos převzalo 17 podnikatelů

České Budějovice - Sedmnáct nejférovějších podnikatelů regionu získalo v pondělí titul Spokojený zákazník Jihočeského kraje 2017.

Děti i dospělí si užili adventní tvoření

Písek - Ve středu 6. prosince se v bývalých jeslích 11. MŠ sešlo přes 60 účastníků, dětí i dospělých.

Nadace Občanského fóra přispěla na dům U Slona

Písek - Historický měšťanský dům U Slona v Karlově ulici jeho majitel Josef Stach postupně rekonstruuje, aby byl opět ozdobou předmostí Kamenného mostu. Rekonstrukce je finančně náročná, a tak se za pomoci Spolku přátel Kamenného mostu snaží získat dotace.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT