VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ze sochařiny bolí ruce, ale je krásná, poznaly děti

PÍSEK - Asi šedesát dívek a kluků se ve čtvrtek proměnilo v opravdové kamenosochaře.

16.9.2007
SDÍLEJ:

Na snímku právě vytvářejí plastiku Šnek žáci 8.B ZŠ J. K. Tyla – zleva Kristýna Hanzlíková, Lukáš Mikšovský a Dominik Vlček.Foto: Deník/Zdenka Jelenová

Uspořádat dětské sochařské sympozium – tenhle nápad vznikl na českokrumlovské Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky České (v Písku ji proslavily letošní sochy z písku). Po Českém Krumlově, Prachaticích a Českých Budějovicích s ním letos poprvé oslovili Písek.

Ředitele ZŠ J. K. Tyla Jaromíra Hladkého myšlenka nadchla. Škola je na prahu nového vzdělávacího programu, jehož příprava zabrala dva roky a byla podpořena Evropským sociálním fondem.

„Jde hlavně o to, jak přinést do školy neotřelé metody, aby děti práce zaujala. Tahle akce do naší filozofie perfektně zapadá,“ říká ředitel Hladký.
Pavla Šrůtová, učitelka 2. stupně, souhlasí: „Jde o výborný nápad – krumlovská střední škola představí dětem, jak pracovat s kamenem, získá možná budoucí studenty a zároveň umožní spoustě dětí poznat novou techniku.“

Josef Horák, zástupce ředitelky SUPŠ sv. Anežky České, tvrdí: „Je to ku prospěchu oběma stranám. Zájemci o studium někdy nevědí, do čeho jdou. Děti se totiž obvykle s touhle prací na základce nesetkají. Je to pro ně atraktivní.“

Což dokládá zaujatost, s jakou děti přetvářely kusy nerostů v umělecká dílka. „Mně se to moc líbilo. Neměla jsem se sochařením dosud žádnou zkušenost, ale po dnešku vím, že mne to fakt baví. Chtěla bych být dětskou doktorkou, ale určitě by tohle byl pěkný koníček,“ řekla Kateřina Mastná ze ZŠ Edvarda Beneše.

Ředitel Hladký na závěr sdělil: „Rádi bychom, aby se za rok tahle akce opakovala na jiné písecké škole. Kromě toho bychom chtěli uspořádat i sympozium keramické. Technické vybavení a podmínky k tomu máme. Opět bychom to nabídli všem školám.“

Kromě pořádající školy se zapojily ještě ZŠ T. G. Masaryka, J. Husa a E. Beneše. Spolu s učiteli pomáhali dětem pochopit správnou techniku českokrumlovští středoškoláci. Zajímavý je fakt, že sympozium bylo uspořádáno téměř bez finančních nákladů.

Dřevěné špalky na podložení ochotně zajistily Lesy města Písku, materiál a nástroje českokrumlovská škola, nadšení a energii dodali vyučující a žáci.

16.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mateřinku na Hradišti navštívil Mikuláš.
4

Mateřinku na Hradišti navštívil Mikuláš

Pondělní zpívání v ZŠ Jana Husa v Písku.
4

Školní týden zahajují zpěvem

Cenu Spokojený zákazník Jihočeského kraje letos převzalo 17 podnikatelů

České Budějovice - Sedmnáct nejférovějších podnikatelů regionu získalo v pondělí titul Spokojený zákazník Jihočeského kraje 2017.

Děti i dospělí si užili adventní tvoření

Písek - Ve středu 6. prosince se v bývalých jeslích 11. MŠ sešlo přes 60 účastníků, dětí i dospělých.

Nadace Občanského fóra přispěla na dům U Slona

Písek - Historický měšťanský dům U Slona v Karlově ulici jeho majitel Josef Stach postupně rekonstruuje, aby byl opět ozdobou předmostí Kamenného mostu. Rekonstrukce je finančně náročná, a tak se za pomoci Spolku přátel Kamenného mostu snaží získat dotace.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT