VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola v pohodě je hlavní krédo ZŠ Jana Husa

PÍSEK - Školní reforma má podle ministerstva školství výrazně přispět k tomu, aby z žáků nebyly chodící encyklopedie, ale samostatné osobnosti s vlastním názorem.

9.9.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍk/archiv

Náhodným výběrem jsme se vypravili na jednu z píseckých základních škol, abychom se zeptali, jak se ke školnímu vzdělávacím programu (ŠVP) staví. Tou byla ZŠ Jana Husa.

“Školní vzdělávací program, který jsme pokřtili v červnu v podobě CD–romu, bude zveřejněn také na webu školy v průběhu 14 dnů,“ říká na úvod ředitel školy Jan Adámek a dodává: „Škola je otázka vzájemné důvěry rodičů ke škole a naopak. Dneska je devadesáti procentům rodičů a veřejnosti úplně jedno, jestli má škola takový nebo makový vzdělávací program. Rodiče půjdou k zápisu kvůli škole, kvůli konkrétním kantorům, které ve škole učí, ale rozhodně ne kvůli ŠVP,“ míní ředitel školy.

Jan Adámek říká, že školu staví na důvěře a otevřenosti, a hlavním mottu „Škola v pohodě“.

„Rodiče se nemusí obávat, že by došlo k něčemu zásadnímu, co by změnilo přístup k dětem,“ uklidňuje Jan Adámek. Podle jeho slov každá škola, která je kvalitní, dokáže pracovat s jakýmkoliv vzdělávacím programem a špatné škole žádný vzdělávací program nepomůže.

„Naším hlavním cílem je vychovat z dětí slušné a sebevědomé lidi. Protože člověk, který je zdravě sebevědomý, nemá důvod být špatným člověkem,“ domnívá se ředitel, jehož heslem, které se snaží předat dětem, je: „Pracuj na sobě a úspěch se dostaví“.

Podle jeho slov je myšlenka školních vzdělávacích programů a určité autonomie školy dobrá. ŠVP však vidí jako kterýkoliv jiný nástroj, kdy záleží na každém kantorovi jak ho dokáže využít.

„V obsahu učiva u jednotlivých ročníků jsme žádnou revoluci nedělali. To ani nejde, a také proč? Spíše jsme uvítali možnost časových dotací, kterými můžeme posílit určitý předmět. To hlavní je ve formách výuky a v přístupu k žákům,“ dodává zástupce ředitele školy pro první stupeň Ladislav Horník.

9.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Přes internet prodával zboží, které neodesílal

Ilustrační foto

Už nejsou mezi námi

Cestou z diskotéky přišel o telefon

Písek, Čimelice - Mladík se vracel autobusem do Písku. Poté musel počítat ztráty.

V kovářovské škole opět chodily Lucky

Kovářov - Adventní období je bohaté na lidové tradice a tak se i letos uskutečnila v kovářovské škole Obchůzka Lucek, a to v pondělí 11. prosince (svátek sv. Lucie připadá na 13. prosinec).

V Paměticích byla Mikulášská nadílka

Pamětice - V neděli 10. prosince se v pohostinství Na Skalce v Paměticích uskutečnila Mikulášská nadílka.

Z Mirotických stromů zmizelo jmelí

Mirotice - Symbol Vánoc kdosi ořezal z městských stromů a způsobil několikatisícovou škodu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT