Po stopách dobrého vojáka Švejka, známé postavy ze slavného Haškova románu, se mohou vydat zájemcitento víkend.

Anabáze už začala v Praze a skončí v Českých Budějovicích, program totiž zahrnuje tři víkendy. Podle vyjádření organizátorů se výletníkům vyplatí převléci se do historického kostýmu. Mají zdarma občerstvení a další výhody.

„Konkrétně v Písku to znamená, že účastníci pochodu Písek – Putim v dobovém oblečení se zaregistrují zdarma. Obdrží Švejkovu kartu, kde jsou uvedena místa, která doporučujeme navštívit. Patří k nim městská elektrárna, muzeum, prohlídka historické opony v Divadle Fráni Šrámka, i návštěva restauračních zařízení,“ řekla dramaturgyně Centra kultury Iveta Hodoušová.

Pokud účastníci pochodu navštíví alespoň tři místa, získají různé výhody. V Putimi obdrží speciální diplom, který bude odlišný od toho, který je připraven pro účastníky v civilu.

„Pokud absolvují podobnou akci v Táboře a další v Českých Budějovicích, stanou se majitelem c. k. medaile,“ doplnila Hodoušová. Ta jim bude udělena 8. září na českobudějovickém náměstí.

Písecký start je tuto sobotu v čase od 9 do 11 hodin od parkánů a v Putimi bude připraveno zábavné odpolednese soutěžemi a hrami a volbou obrsta dne. Zahraje Švejkův c. k. Šraml, na programu je pouliční divadlo, ukázka operace a pitvy válečných chirurgů. O podvečerní zábavu se postarají Hastrmani.