Ve zdejším závodě v průmyslové zóně se nachází největší evropská továrna skupiny Schneider Electric. Jde o předního světového výrobce a dodavatele technologií na snížení energetické náročnosti. Právě ten v těchto dnech nutně potřebuje desítky nových zaměstnanců.

Juraj Zahrádka z píseckého úřadu práce, který má na starosti volná pracovní místa, říká: „Naše průmyslová zóna byla po Krupce vyhodnocena jako druhá nejlepší. Znamená to, že u nás není o pracovní příležitosti nouze. Navíc se míra nezaměstnanosti dostala na 4,2 procenta, což pochopitelně způsobuje problém s náborem například montážních dělníků, o které je ve Schneider Electric největší zájem. Myslím si však, že jde o společnost, která se dokáže o své zaměstnance postarat a chová se k nim velice solidně.“

Počet zaměstnanců, který v roce 2004 činil 300 lidí, vzrostl na současných 863. Firma láká nové pracovníky na řadu výhod.

Například po třech měsících přechod na trvalý pracovní poměr na dobu neurčitou, příspěvek na stravování, na penzijní připojištění, na dopravu, na dovolenou, která je pět týdnů, a další.

Pokud stávající pracovník přivede do firmy další lidi, a ti vydrží alespoň tři měsíce, dostane dokonce prémii ve výši několika tisíc korun.
Schneider Electric předpokládá, že v příštích letech poroste v České republice zájem o takzvané inteligentní budovy – plně automatizované domy, které jsou řízené počítačem.

Už nyní čeští zákazníci vyžadují například moderní bezpečnostní technologie, elektronické ovládání osvětlení, žaluzií nebo klimatizace.
„Očekáváme, že oblast domovních elektroinstalací a průmyslové automatizace bude hrát prim v našem rozvoji v letošním roce,“ uvedl generální ředitel společnosti pro ČR Olaf Körner.