K oblíbeným sportům hlavně teenagerů již několik let patří skateboard. Ve městě má poměrně velkou skupinu příznivců a také slušné zázemí v přední části Výstaviště. Díky svým výkonům na U rampě si skejťáci získali i početné publikum a příznivce. Skatepark by se však v dohledné době měl z Výstaviště stěhovat.


„Souvisí to s celkovou rekonstrukcí této lokality, kde by v první etapě mělo vzniknout téměř 200 parkovacích míst. Počet automobilů na obyvatele roste a zvyšuje se také cestovní ruch, takže město chce vyjít vstříc návštěvníkům, aby měli kde zaparkovat. Výstaviště je přitom nedaleko historického centra,“ uvedla místostarostka Hana Rambousová (VPM).


Proto také rada města na posledním zasedání souhlasila s vypovězením nájemní smlouvy s nájemcem. Tím je Skateboardklub Písek, který má na Výstavišti pronajatý pozemek o výměře 67 čtvrerečních metrů.
Po dokončení parkoviště pro autobusy v zadní části Výstaviště bude tato plocha a parkoviště ve Svatotrojické ulici přeznačeno pouze pro osobní vozidla.


Jednou z variant, kam skatepark přemístit, je bývalé hokejbalové hřiště u sídliště Jih. Tady již před časem vznikla petice, která požaduje vybudování parkoviště u bývalého hřiště.
V pondělí se u starosty Miroslava Sládka (ODS) uskutečnilo jednání, kterého se zúčastnili zástupci petentů a Skateboardklubu.
„Chci jednat se všemi zúčastněnými. Vážím si zejména toho, že máme pro jednání konkrétního partnera v Skateboardklubu. Toto občanské sdružení v Písku existuje již jedenáct let a sdružuje hlavně mladé lidi v tom nejohroženějším věku,“ konstatoval starosta Sládek.


Plocha u sídliště je v územním plánu vyčleněná pro sport a rekreaci, součástí sportovního areálu by mohlo být i parkoviště. To, stejně jako skatepark, by bylo od domů odděleno zeleným pásem.
„Seznámili jsme se s usnesením rady a budeme o něm diskutovat,“ uvedl Daniel Závorka, který na jednání u starosty zastupoval Skateboardklub.
Podle jeho názoru lokalita na Jihu není nejlepším řešením. „ Je tady sice velmi kvalitní plocha, ale dostaneme se zřejmě do konfkliktu s obyvateli sídliště, kterým bude vadit hluk. Výstaviště je ideální, protože v bezprostřední blízkosti nejsou obytné domy. Pokusíme se proto najít ještě jiné místo a návrh v září předložíme městu,“ vysvětlil včera Daniel Závorka.


Skateboardklubu patří na Výstavišti pouze U rampa, za pozemek pod ní platí také městu nájem. Právě na tento pozemek se vztahuje šestiměsíční výpovědní lhůta. „Jednou z možností by bylo přemístit pouze U rampu. Na druhou stranu je zase škoda skatepark dělit, takže všechno je otázka dalších jednání s městem,“ informoval Daniel Závorka.