Vyhlášeny pak budou i následující v pořadí a rovněž předány ceny za kulturu, životní prostředí a další.


Zahájení bude zítra v deset hodin a role moderátora se ujme bratr místního starosty Jaroslava Němejce, Tomáš. Ten bude účastníky provázet mluveným slovem po celý den a navíc mohou zájemci vidět v obecním sále kromě prezentace místního divadelního spolku a mysliveckého sdružení či dětských kreseb také výstavu jeho obrazů.


Folk k obci patří


V programu nebude dopoledne chybět vystoupení dua folkových hudebníků Pavlíny Jíšové a Pavla Maliny, představí se rovněž mladé ražické pěvecké duo Petra a Pepa Novákovi.

V kulturním programu organizátoři nezapoměli ani na ukázku historického souboje v podání šermířské a divadelní společnosti Rival, přednášku Jiřího Hladkého o historii obce a zajímavostech kolem ní. Připravena je dále nejenom dechovka, ale také swing, zkrátka nepřijdou ani milovníci rockových nebo latinských rytmů.

„Přípravě celého slavnostního dne se spolu s našimi kamarády, kterými jsou písecké Centrum kultury, Divadlo Pod čarou, nebo Cech života a smrti, věnujeme už vlastně od té doby, co jsme se o svém úspěchu dozvěděli,“ řekl starosta Jaroslav Němejc.

Pomoc starostovi od občanů

Ten také požádal všechny občany Ražic, nakonec je to hlavně jejich oslava, aby nejen přišli do areálu přírodního amfiteátru, kde se veškerá sláva koná, ale také přispěli svojí troškou do mlýna.

Žádost se setkala s nebývalým pochopením, ale to vlastně v Ražicích jinak nejde, a zhruba pětadvacet žen začalo péct nejrůznější sladké i slané dobroty pro účastníky.

Starosta si zakoupil nový oblek, ale kravatu prý odloží. Ostatně je zvyklý spíš přiložit ruku k dílu, než vystupovat jako celebrita. Tentokrát ale bude muset.