Strategický plán se zabývá obecně rozvojem města ve všech oblastech, patří sem lidské zdroje, turistika, a jiné.

„V posledních letech narážíme na to, že připravujeme spoustu akcí, projektů, zvláště spojených s rozvojem dotační politiky Evropské unie.

Máme rozpracováno dost projektů a trochu nám při tom schází vzájemná informovanost jak ze strany zastupitelů, tak úředníků na radnici,“ zdůvodňuje vznik nového plánu místostarosta Vojtěch Bubník.

Na seznamu, který zahrnuje téměř dvě stovky uvažovaných akcí, se například jeden z projektů týká dopravní infrastruktury, konkrétně podzemních garáží. „Víme o tom, že bychom v budoucnu chtěli vybudovat podzemní garáže. V tomto plánu bude uvedeno, kolik bude stát příprava, v jakém termínu bude, jak vysoká bude předpokládaná investice, kdy by se stavba realizovala a kdo za projekt odpovídá, zda je možný dotační titul a jaký,“ říká Bubník.

„Byla nám přislíbena dotace ministerstva školství ve výši pěti milionů na zimní stadion. Pak přišlo sdělení, že vláda sebrala rezortu sedmdesát milionů, takže nám příspěvek škrtají. Musíme se snažit, aby projekty byly připraveny do té míry, abychom byli schopni žádat o dotace,“ doplňuje místostarosta.