V Písku je na matrice zapsáno sedm svateb, které se odehrají v obřadní síni, další páry si pro složení manželského slibu vybraly prostředí méně obvyklé, a to Parkány.

Vyšší frekvenci zaznamenala také matrika na Městském úřadu v Protivíně. Jak nám ve středu sdělila matrikářka Olga Jandová, dnes budou oddávat sedm snoubeneckých párů. Jen dva obřady se ale odehrají v síni radnice, pro čtyři svatby si snoubenci vybrali nedalekou tvrz Klokočín a jeden obřad bude dokonce uprostřed přírody na břehu řeky Blanice.

V Miroticích vstoupí do manželského svazku tři páry, v Milevsku na radnici dva a další tři v kostele.

Svůj půvab a výjimečnou kulisu pro takovéto důležité životní rozhodnutí má gotický hrad Zvíkov. Sem se dnes sjedou svatebčané na pět obřadů. „Letos vůbec se zájem o svatbu na hradě oproti minulým létům zvýšil. Zájem mají často cizinci,“ řekla Terezie Bártová z Obecního úřadu ve Zvíkovském Podhradí.

Na Zvíkově se v minulých letech vdávaly také dvě známé herečky. Byla to Eva Jeníčková, známá z filmů Jak básníci přicházejí…, a dále Zdeňka Žádníková–Volencová, která hraje v televizním seriálu Velmi křehké vztahy Ivanu Sýkorovou.