Město se rozhodlo přistoupit k modernizaci služeb veřejné administrativy a propojit tak jednotlivé instituce ve městě.

Rada města na svém posledním zasedání v minulém týdnu schválila dokument, jenž upřesňuje vypracování projektové dokumentace na akci, která má název Modernizace služeb veřejné administrativy města Milevska – metropolitní síť.

„Jako nejvýhodnější hodnotila komise nabídku firmy Vegacom Praha. Síť bude propojovat dvě budovy městského úřadu na náměstí E. Beneše a v Sažinově ulici a budovu městské policie s dalšími objekty se sídlem organizací města, jako je muzeum, kino, základní a mateřské školy, Sociální služby města, a s veřejnými informačními kiosky. Hlavním cílem této akce je zlepšení přístupu veřejnosti k informacím,“ upřesnil nový projekt místostarosta Michal Polanecký.

Jednotlivé body na území města budou propojeny podzemní sítí velkokapacitních optických tras, budovaných systémem mikrotrubičkování a optických mikrokabelů, některé bezdrátovým spojením.

Termín pro předání zakázky byl dohodnut na 30. září letošního roku. Celé dílo si vyžádá investici ve výši jedenácti milionů korun, přičemž na financování by měly přispět peníze z tzv. norských fondů v EHP.