Představitelé SDH předali květiny Miloslavě Bouškové, manželce bývalého starosty Bernartic, jehož jméno soutěž nese. Květiny patřily také Daně Bánertové, jejíž manžel Jiří se významně podíle na činnosti sboru.

Gábina Fáberová z SDH Jestřebice při požární štafetě

Do soutěže se tentokrát přihlásilo dvanáct družstev mužů, tři družstva žen a dvě dětí. Dobrovolní hasiči z nedalekých Jestřebic i jejich početní fanouškové se těšili, že i letos si putovní pohár odvezou do své vesničky. Ale tentokrát se přepočítali a na pomyslných stupních vítězů na ně nezbylo místo.

Soutěž mužů vyhrálo a Putovní pohár Ladislava Boušky získalo první družstvo Křižanova před dvojkou. Třetí skončili domácí. Soutěž žen vyhrály Rataje před Srlínem a Drhovicemi. Rozdali si to také nejmladší členové SDH. Úspěšnější byli Srlínští, druhé skončily Jestřebice.

Hasičská soutěž do areálu, kterému dominuje rekonstruovaný Souhradův mlýn, přilákala desítky diváků z obce i okolí. Čekala je tady zajímavá podívaná, dostatek občerstvení a večer i tanec na novém parketu s hudbou Teplický drak. Všechno dali dohromady hasiči.

„V Srlíně stejně jako v dalších šesti obcích si bez dobrovolných hasičů život nedovedu představit. Starají se o kulturní a společenský život a když je potřeba nějaká pomoc, jsou první, na které se obec může obrátit. Na druhou stranu, pokud to rozpočet dovolí, snažíme se jejich činnost podpořit,“ připomněl starosta Bernartic Pavel Souhrada.

SDH má v Srlíně bohatou tradici, v příštím roce oslaví 110 let od svého založení. Starostou je Josef Růžek, jednatelem Zdeněk Souhrada a velitelem družstva a preventistou Milan Koliha.

„V současné době máme pět desítek členů, z toho je třináct dětí. Raritou určitě je, že na činnosti sboru se velmi aktivně podílejí chalupáři. Nejsme velká obec, a tak jejich aktivitu vítáme,“ uvedl kronikář sboru dobrovolných hasičů Břetislav Vondrák.

Vedle hasičů v obci existuje neoficiální sportovní sbor. „Říkáme si Napoleon Srlín, máme dokonce dresy s tímto nápisem, abychom obec dobře reprezentovali. Hrajeme hokej, fotbal, máme mezi sebou cyklisty, motocyklisty, snažíme se ke sportu přivést rovněž děti a celkem se to daří,“ informoval Jiří Pinc.