Vedle tradičních dětských táborů v chatkách a stanech nabízí písecké organizace, které provozují tyto pobytovné aktivity, rovněž několik vyložených specialit.

Dům dětí a mládeže v Písku, který má letní základnu na Kobyle u Vráže, připravil na prázdniny řadu tematicky zaměřených pobytů. První z nich začíná již tuto sobotu 30. června. Děti se mohou těšit na tábory, které pod svými názvy (Piráti z ostrova Kobyla, Detektivní akademie, Ztraceni aneb Volání draka) slibují plno dobrodružství a skvělé zábavy.

„Velký zájem byl mezi dětmi o historický putovní tábor, který se bude konat od 19. do 27. července pro děti, které zajímá historický šerm a středověk,“ řekl Milan Malík z DDM v Písku a dodal: „Děti nejprve pojedou do města Jeseníku, kde budou účinkovat v historických hrách na akci „Zrcadlo času“. Pak se vrátí do Písku, odkud budou putovat podél Otavy směrem na Zvíkov po nově otevřené Sedláčkově stezce.“

Tábornický klub v Písku pořádá pravidelně tábory v Hrbově u Netolic. Ten letošní, který se bude konat od 8. do 22. července se bude točit kolem života indiánů.

Zcela jedinečný tábor, který v Písku jinde nenajdeme, nabízí táborníci pro maminky s malými dětmi.

„Letos to je čtvrtý ročník a je beznadějně zaplněný. Tábor pro maminky je orientovaný na ekologickou výchovu,“ sdělil vedoucí Tábornického klubu Písek Miroslav Mašek.