Dvě ze tří již existujících hal vlastní TJ Sokol. „Ve všední dny máme kapacitu sportovní haly naplněnou od 12 do 22 hodin, dopoledne sem chodí cvičit školy. V sobotu a v neděli v sezoně je plno od rána do večera ve sportovní i obloukové hale,“ říká starosta TJ Sokol Písek Milan Kučera.

Podle jeho názoru se další hala v Písku uživí, ale záleží na tom, jaké bude nájemné a jak budou celkově nastaveny podmínky. Komerční nájemné ve srovnatelných městech jako je Písek se pohybuje kolem 580 korun za hodinu. To zřejmě bude nad možnosti některých oddílů a sportovců.

„Sport rozhodně není výdělečný. I když dostáváme z rozpočtu města příspěvek milion korun, zdaleka to nestačí. Sháníme dotace od České obce sokolské, ministerstva školství i od sponzorů, zapojujeme také členské příspěvky,“ uvedl Milan Kučera.

Město tedy musí hledat takového provozovatele haly, který ji dokáže naplnit a nabídne vhodné podmínky především pro místní sportovce, ale i pro různá soustředění a případně akce komerčního charakteru. Ke zvýšení zájmu sportovců určitě přispěje propojení s okolními areály, především s plaveckým bazénem.