Pořadatelem byla Tělocvičná jednota Sokol Sepekov.

„Záměrem bylo před deseti léty nějakým způsobem rozhýbat občany a turistika se zdála k tomuto účelu jako nejvhodnější. Během let ale došlo k tomu, že více účastníků je přespolních.

Akce tedy dostala ještě trochu jiný rozměr. Kromě sportu poznají účastníci řadu krásných a zajímavých míst v této milevské části Písecka,“ řekl ředitel závodu Josef Himl.

Aby se účastníci na trasách s kontrolními body lépe orientovali, dostali na startu, který byl v areálu restaurace U Štěpána, podrobné mapky, a také právě seznam zajímavostí, které při pochodu mohou spatřit.

Tištěný průvodce je například upozorňoval na mohyly na březích říčky Smutná a na vrch Chlum, různé historické stavby, ale také na výskyt chráněných obojživelníků u hráze rybníka Chobot.

Na start se postavila řada skalních pochodníků či cyklistů, kteří už ani mapky nepotřebovali, ale také se objevila řada těch, kteří do Sepekova na start přijeli porpvé.

K nim patřili rovněž místní Diana a Tomáš Kakosovi. Na svých kolech pak vezli děti Honzíka a Haničku. Oba zjevně sportovně založené rodiče tedy čekala pořádná dřina, a to ještě přiznali, že jsou na startu v Sepekově poprvé.

„Zanedlouho jedeme totiž na cyklistickou dovolenou, a tak bereme dnešek jako test co vlastně vydržíme,“ uvedla se smíchem maminka Diana Kakosová.