Od deseti hodin dopoledne bude u lávky probíhat registrace a příprava plavidel (občerstvení zajištěno). Ve 13.30 bude odstartováno. Lodě a jejich posádky by měly být schopné dojet až k k Sulanovi, kde pak bude připraven bohatý kulturní program pro děti i dospělé.

Zúčastnit se může plavidlo jakéhokoli tvaru a rozměrů, počet členů posádky, jakož ani jejich věk a pohlaví nerozhodují. Hodnotí se originalita plavidla i oblečení plavců. Jediným úkolem je doplout za každou cenu do cíle. Program U Sulana: od 15 h. soutěže a hry pro děti, v 17 h. vyhlášení vítězů, od 18 h. pohádka Divadla Studna „O Všudybylovi“.

Večer budou od 19 h. následovat Orientální tance, v osm hodin revival českých hitů s píseckou kapelou Beelee beat z Deellee, a na zakončení celé akce (přibližně v půl desáté) In Flamenus – fakírská show a ohňostroj.

Karel Petro za pořadatele (Divadlo Pod čarou ve spolupráci s Cechem života a smrti a Centrem kultury) vzkazuje: „Neváhejte, vyrobte plavidlo a jedééém.“ Na snímku z loňské Neckyády je Kateřina Pokorná (vpravo) s kamarádkou, které jely v masce fanynek Mistrovství světa ve fotbale. Umístily se na 2. místě.