„Zároveň bude uzavřeno kamenné kino Portyč, které na dobu dvou prázdninových měsíců letní kino vystřídá. Promítání na Výstavišti začne v první červencový den od půl desáté večer. Na programu je český film ze zákulisí muzikálu Kvaska. Po dobu prázdnin se zde budou střídat premiérové filmy, například Smrtonosná past 4, Shrek – třetí, roming, s filmy, které měly v tomto roce u diváků velký úspěch,“ řekla dramaturgyně Centra kultury Iveta Hodoušová.

Mezi hodně navštěvované filmy patří třeba snímky Obsluhoval jsem anglického krále, Vratné láhve, nebo Prázniny pana Beana. Většinou jsou ve výběru filmy rodinné nebo lehčích žánrů.

Jak uvedla Hodoušová, cena vstupenky do kina bude nejnižší možná a bude se pohybovat mezi 60 až 70 korunami.

„Loni se podařilo zlepšit zvukový park a provést drobné úpravy zázemí a areálu, vše asi za šedesát tisíc. Areál letního kina by rozhodně ještě nějakou větší investici potřeboval. Letos se však se zásadními úpravami nepočítá,“ konstatoval ředitel Centra kultury Roman Čada.

Jak upřesnil, zapotřebí by byla výměna některých součástek na již zastaralých promítacích strojích, kde se však cena jen jednoho komponentu pohybuje kolem patnácti tisíc.