Záštitu nad oslavami převzal hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník a akci podpořil rovněž Obecní úřad v Putimi a Nadace pro podporu hasičského hnutí v ČR.

Je neuvěřitelné, že jen na Písecku je 151 aktivních sborů dobrovolných hasičů.

„Nejstarší je písecký, který byl založen roku 1869, a po něm následovalo Milevsko. Nejmladším sborem je pravděpodobně SDH Družba, který je zajímavý tím, že nemá žádnou techniku. V roce 1987 jsem byl iniciátorem pro jeho založení a letos slavíme dvacet let. Zabýváme se hlavně výpomocí při soutěžích na okrese,“ sdělil hasič a vášnivý sběratel předmětů s hasičskou tematikou Jaroslav Kadlec.

Vedle tradičních soutěží družstev mužů i žen sklidily v Putimi zasloužený aplaus také ukázky hašení ohně. Hasiči ze Štěkně předvedli ukázku se svou historickou stříkačkou z roku 1927 s dívčím jménem Zuzana. Obzvláště pak zaujali hasiči z SDH Křenek u Staré Boleslavi svým takřka divadelním vystoupením, v němž nechyběl humor a recese. Ti do Putimi přijeli s ručně poháněnou stříkačkou, jejíž výrobu odhadují do roku 1890.
„Oslavy 110. výročí dopadly velmi dobře. Byla pěkná návštěva a vyšlo nám i počasí. Myslím, že občané mohli být s oslavami spokojeni,“ hodnotil akci starosta Putimi Miloslav Uhlík.