Od středy až do konce června mají všechny děti možnost navrhovat jména pro dvě několikametrová zvířátka, která se do konce léta usídlí v Palackého sadech. Jména mohou děti či jejich příbuzní psát na papíry v kině Portyč, nebo posílat e–mailem: za.hriste@seznam.cz.

Bílá velryba s mořskými koníky - multifunkční plastika z běleného dubu

Bílá velryba a Kočka s klubíčky, které navrhl písecký Ateliér 2P, vyšly jako vítězné z poptávkového řízení, vyhlášeného píseckou radnicí.
Trojrozměrné makety obou multifunkčních plastik nyní jsou, spolu s dalšími materiály k tématu dětských hřišť v Písku, vystaveny v předsálí kina Portyč.

Kočka s klubíčky - multifunkční plastika z běleného dubu
Zároveň je tu zveřejněna nabídka místním podnikatelům a firmám, aby se ujali „adopce“ těchto nových píseckých mazlíčků a získali tak nádavkem k dobrému skutku i zcela originální reklamu.

Všechny peníze, které budou na tyto účely adresně darovány, budou využity na přípravu a budování dalších originálních hracích prvků a hřišť – v nejbližší době přijde na řadu zcela nové dětské hřiště ve Smrkovicích a totální rekonstrukce již nevyhovujícího hřiště na Městském ostrově.
Dřevěná zoo obkrouží Písek?

Výstavku v Portyči připravila pracovní skupina Za hřiště – stejně jako anketu o koncepci dětských hřišť pro veřejnost, jejíž výsledky jsou tu také vystaveny. Skupina vznikla v roce 2006 na základě veřejné diskuse o podobě dětských hřišť v Písku a dobrovolně v ní spolupracují občané se zástupci města Písek.

Jak sdělila místostarostka Hana Rambousová, která tuto skupinu zaštiťuje za město, časem by „dětem přátelské“ plastiky z přírodních materiálů mohly vzniknout také kolem celého historického centra města, včetně promenády pod sladovnou.

„Bude zajímavé sledovat, zda se do zlepšení dětských hřišť ve městě zapojí kromě aktivních občanů a zástupců města také písečtí podnikatelé,“ řekla Magdaléna Myslivcová, členka skupiny.

Vašík Jarolím a Anička Parýzková jako první vymýšleli jména pro dřevěná zvířátka.