Jak povrdil předseda jihočeského regionálního sdružení ODS, poslanec Tom Zajíček, v kraji jde o tři místa, na Písecku konkrétně o Protivín.

„Dostal jsem od regionální rady za úkol jednat s oblastními radami o možném řešení, měly by se vyjádřit, jak se k tomu postaví. Ze stanov ODS jednoznačně vyplývá, že návrh na zrušení místního sdružení může dát jen oblastní rada. Výkonná rada nemůže tedy nikohu odebrat licenci, pokud to oblast neschválí.

Dohodli jsme se na tom, že se sejdu se sdružením v Protivíně, se členy ODS v městském zastupitelstvu. Situace je tam odlišná od jiných radnic. Starosta Jaromír Hlaváč kandidoval za ODS, ale není členem Občanské demokratické strany, členka rady města za KSČM Dana Zoubková není členkou této strany,“ vysvětlil předseda Jihočeského regionálního sdružení ODS Tom Zajíček.

„Schůzka s předsedou regionálního sdružení se ještě neuskutečnila. Členství Dany Zoub〜kové v radě města neznamená v žádném případě omezení nebo sebemenší ústup od našeho volebního programu,“ ujistil předseda protivínské organizace ODS a zastupitel Václav Pavlíček.

Starosta Jaromír Hlaváč kandidoval za ODS, ale členem této strany již není. „Komunální politika je o něčem jiném než parlamentní. Tady je to o lidech a ne o stranách. Když se podíváte na protivínské zastupitelstvo, jde většinou o lidi bez politické příslušnosti, kteří kandidovali za politické strany nebo sdružení nezávislých. Po komunálních volbách jsme neuzavírali žádné koaliční dohody, rozhodujeme podle toho, co potřebuje město a jeho obyvatelé,“ uvedl včera Jaromír Hlaváč.

Připomněl, že Dana Zoubková má důvěru svých kolegů v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu, při volbě rady pro ni hlasovalo dvacet zastupitelů.
Také předseda OV KSČM v Písku Jiří Lejčar tvrdí, že politika ve městech a obcích je jiná než v parlamentu.

„Pokyny ze stranických sekretariátů a sněmů nevyřeší problémy dole, které mimo jiné zapříčinila neústupnost politiků nahoře. O obsazení radnic by měli rozhodovat občané, respektive zastupitelé,“ zdůraznil Jiří Lejčar a pokračoval: „V Protivíně překonali politické bariéry a vsadili na výsledky práce a zkušenosti například Dany Zoubkové, která je bez politické příslušnosti a již několik volebních období pracuje ve prospěch občanů.“