Každopádně, kdo se obrnil proti tropickému vedru, mohl si užít podle libosti. Na mnoha místech divadlo, koncerty, řemesla, trhy, spousta občerstvení a velká nabídka muziky různých žánrů od místních až po profesionály a známé kapely. Hradišťan, Žlutý pes, Pavlína Jíšová a přátelé, Bára Basiková a Michal Pavlíček, ale i domácí mažoretky, TC ZIP, Zlatá ostruha, sbor Sonitus a řada dalších.

Celou víkendovou parádu otevřel v pátek dopoledne pochod regimentu Marie Terezie, která v sobotu v podvečer osobně v doprovodu svého chotě poctila město svojí návštěvou.

Před jejími zraky se pak na pódiu odehrával program s orientálními tanečnicemi, skupinou Arko s dobovými nástroji nebo vystoupení fakíra a hadí ženy.
„Zhodnocení slavnosti si necháme až na další dny, kdy budeme přesně vědět, kolik platících návštěvníků přišlo a kolik slavnost stála peněz. Myslím, že si každý mohl vybrat. Mně osobně se nejvíc líbilo vystoupení skupiny Arko a závěrečný ohňostroj, který se letos odehrával na pontonu na řece Otavě. Ten stál sto deset tisíc,“ řekl včera ředitel Centra kultury Roman Čada.

Slavnosti v Písku se konaly od roku 1744 až do druhé světové války. Po válce pak už jen krátce, neboť po roce 1948 byly slavnosti v Písku zakázány. Městská slavnost pod názvem Dotkni se Písku byla obnovena v roce 1993 a letos to tedy byl její patnáctý ročník.