„Omezení se bude řídit zvláštním dopravním značením. Vstup do centra města bude možný pouze pro ty, kteří budou mít na ruce pásku, kterou obdrží návštěvníci při vstupu do placené zóny. Páska na ruku bude sloužit jako vstupenka i do RW Cafe, Divadla Pod čarou, Prácheňského muzea a Country klubu u jezu,“ upřesnil podmínky ředitel Centra kultury Roman Čada.

Podnikatelé, kteří podnikají v placené zóně, si mohou vyzvednout volné vstupenky pro své zaměstnance, kteří se v době výběru vstupného budou pohybovat v tomto prostoru, v pokladně v Divadle Fráni Šrámka. Vstupenky si mohou vyzvednout na základě dokladu se seznamem zaměstnanců a uvedením adresy provozovny.

Jak upřesnil Ivo Jarý z Centra kultury, prostor, do kterého už bude muset každý mít platnou vstupenku, je vymezen ulicemi Heydukovou, Smetanovou a Ningrovou, Karlovou a Jungmannovou, patří sem rovněž Alšovo, Havlíčkovo a Velké náměstí. Celkem bude u všech vchodů do centra města umístěno osm pokladen. Předprodej vstupenek v Divadle Fráni Šrámka končí zítra v 16 hodin. V pátek se začínají vstupenky už u pokladen ve městě prodávat od 14 a v sobotu od 8 hodin, prodej končí v pátek i v sobotu ve 23 hodin.

V ulicích Heydukově, Smetanově, Ningrově nebudou letos umístěny žádné prodejní stánky. Firmy, které zde podnikají, si před svůj obchod mohou umístit stánek podle svého uvážení.

Povolení k záboru plochy si mohou podnikatelé vyzvednout v Divadle Fráni Šrámka u Ivo Jarého. Povolení se bude vydávat do 7. června do 10 hodin. Prodejní plocha nebude zpoplatněna.