S nápadem pomoci této soukromé aktivitě, když majitelka útulku nedostává od města žádný příspěvek, přišla před rokem Veronika Paluková a místo pro schránku ochotně poskytla majitelka Naturalu Jitka Pavlátová. Mimochodem, jen nedávno převzala Jitka Pavlátová titul Živnostník roku 2006. Akci zaštítila písecká Liga na chranu zvířat.

Po otevření schránky napočítala majitelka útulku pro zvířata Ivana Gašparíková celkem 2652 korun. Není to velká částka s ohledem na počet zvířat v domově, ale je to jistě vítaná pomoc.

„Moc děkuji všem, kteří přispěli. Jsem potěšená, že těmto lidem není lhostejný osud zvířat. Často vidím opuštěné pejsky nebo kočičky. U mne najdou domov a novou rodinu, i když řada z nich u nás má nakonec domov jen přechodný a dobří lidé si je odtud odvezou domů. Samozřejmě je pro mne důležité, aby se k nim noví majitelé dobře chovali,“ říká Ivana Gašparíková.

V útulku, který měli před časem možnost vidět i televizní diváci v pořadu Marty Kubišové „Chcete mě?“ a který je na okraji obce Záhoří, v současné době žije 140 koček a 35 psů, jeden poník a malé prasátko. Finanční dar od dobrovolných dárců využije Ivana Gašparíková na zakoupení krmení pro zvířata.