Zcela zaplněné hlediště Divadlo Fráni Šrámka ve středu večer sledovalo školní akademii ZŠ T. G. Masaryka. Na její zahájení přišla jinak na podobných akcích nevídaná delegace zástupců města.

Starosta Miroslav Sládek v doprovodu místostarostky Hany Rambousové a vedoucího odboru životního prostředí Miloslava Šatry totiž přišel škole slavnostně předat mezinárodní titul Ekoškola, jehož přísná kritéria se škole podařilo před pár týdny splnit.

Titul se uděluje na dva roky a usilují o něj desítky škol v celé republice. Na splnění podmínek se podílela celá škola. Na chodbách jsou vidět zajímavé nástěnky s výtvory dětí, všechny třídy se účastnily projektového vyučování.

Jako úvod k předání titulu předvedly děti ze školního ekotýmu oblečené ve speciálních žlutých tričkách, v nichž chodí pravidelné ekohlídky po škole, krátký „divadelní ekoklip“. Symbolicky v něm pečovali o Modrou planetu.

Poté již na pódium přišla ředitelka školy a obě školní koordinátorky ekologické výchovy a od starosty převzaly vlajku a logo Ekoškola.

„Je to velká pocta nejen pro tuto školu, ale pro celé město, protože těchto titulů dosud bylo v naší republice uděleno pouze devatenáct, a na jihu Čech jde dokonce o první případ. Jsem rád, že nás Masarykova škola tak výborně reprezentuje,“ sdělil Píseckému deníku po skončení akademie starosta Miroslav Sládek.

Miloslav Šatra k tomu poznamenal, že jakožto člena ekotýmu školy ho úspěch těší dvojnásob. „Věřím, že se tímto směrem budou ubírat i další školy a školky ve městě. Jako úřad to nechceme nějak řídit či přikazovat shora, ale pokud by ředitelé projevili zájem, je město připraveno je v podobných aktivitách podpořit metodicky, finančně i materiálně,“ řekl Miloslav Šatra.

Dodal, že v případě zájmu by podpořil i vznik pracovní skupiny, která by ekologickou výchovu ve městě pomáhala koordinovat a rozvíjet.