Jedná se o stavbu moderní architektury, železobetonové konstrukce, která má celý plášť z ohromných skleněných tabulí. Stavba projektovaná jako nové Infocentrum města s digitální časomírou, která by svítila na řeku, by ovšem totálně změnila typický pohled na písecké panorama s Kamenným mostem, hradem a sladovnou a u občanů budí přinejmenším rozpaky.

„Kdysi si firma Hebl vyhlédla pozemek u Kamenného mostu a vypsala soutěž. Studie se zúčastnili studenti architektury z Prahy a Brna. Experimentovali v rámci možnosti výstavby,“ vyjádřil se k projektu měststký architekt Josef Zábranský. Podle jeho slov by město, když už by uvažovalo o zástavbě tohoto prostoru, vypsalo řádné výběrové řízení a oslovilo by renomované firmy, nikoliv studenty architektury.

„Autor za námi přišel, zda bychom mohli jeho vítěznou práci vystavit a on mohl projekt představit veřejnosti. Všechny soutěžní práce byly předtím vystaveny v kině Portyč,“ sdělila vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Ludmila Koštová, podle níž však až do roku 2013 není v záměrech města tento prostor využít a zastavět.

Umístění infocentra v této lokalitě si, stejně jako vítěz soutěže, dovede představit i vedoucí infocentra Edita Kučerová, která tvrdí: „Infocentrum by bylo na dobrém místě u Kamenného mostu, nedaleko muzea i sladovny, turisté by to měli všude blízko.“

Jaký názor máte na možnou zástavbu u Kamenného mostu vy? Napiště nám, zajímá nás váš názor. Pro vaše příspěvky (nejen k tomuto tématu) je určena stránka Čtenář reportér.