Kateřina Neumannová se stále drží na čele ankety. Jméno písecké rodačky, jako zástupkyně běžeckého lyžování, se nejčastěji objevuje na hlasovacích lístcích od odborné veřejnosti i od sportovních novinářů.

Druhým nejoblíbenějším sportovcem je zatím skicrossový král Tomáš Kraus, třetí místo si udržuje lyžařka Šárka Záhrobská, pro kterou byla letošní sezona velmi úspěšná. Vždyť ve švédském Aare získala titul mistryně světa ve slalomu. O čtvrtou a pátou příčku bojují Jakub Janda a Nikola Sudová.

Již během odpoledního doprovodného programu mohou zájemci okusit neopakovatelný pocit ze sjíždění zasněžených vrcholků hor na Ski Desku (lyžařský trenažér). Jedná se o nakloněnou plošinu s pohyblivým kobercem, kde Pavel Landa, trenér olympijského vítěze Aleše Valenty, předvede se svou skupinou akrobatickou show.

Vyhlášení ankety E.ON Král bílé stopy se uskuteční ve speciálním otevřeném stanu pro tři sta hostů. Přítomni budou všichni nejúspěšnější sportovci, trenéři, představitelé Svazu lyžařů ČR, partneři ankety a další.

Pro veřejnost je připravena projekce na velkoplošné obrazovce hned vedle Kamenného mostu. Pro zájemce o létání bude připraven horkovzdušný balon.

Do Písku bude navezeno 33 tun technického sněhu. Na závěr celého galavečera Kateřina Neumannová absolvuje běh ve sněhové stopě přes Kamenný most a zpět, takže diváci jí budou moci potleskem, za pestrobarevného ohňostroje, poděkovat za její dlouholetou a úspěšnou sportovní kariéru.

Moderátory slavnostního večera, který bude od 20 hodin v přímém televizním přenosu vysílat kanál ČT4, budou Vojtěch Bernatský a Petr Svěcený, účinkovat budou Petr Kolář, Tereza Kerndlová, půvabné houslistky Femme Fatale a další.

Pozvání na tuto akci přijali prezident ČR Václav Klaus, předseda ČOV Milan Jirásek a předseda ČSTV Vladimír Srb.

Ač to zní neskutečně, v pátek se v Písku můžeme těšit nejenom na sníh, ale i na celou řadu známých osobností, věnujících se zimním sportům.