Závody navštívilo velké množství diváků, kteří si nechtěli nechat ujít tuto atraktivní podívanou. "Byli jsme se podívat s dětmi, těm se to moc líbilo. Škoda, že takové závody někde tady poblíž nejsou víckrát. Tohle jsme mohli vidět poprvé přímo, ne jen z televize,“ řekl jeden z návštěvníků, Jaroslav Dlouhý.

Diváci byli spokojeni, ne však zástupci města. Ukázalo se totiž, že pořadatelé patrně podcenili situaci a neměli v pořádku všechna potřebná povolení ke konání této akce. Už v sobotu se řešil přímo v terénu konflikt, byla sem dokonce přivolána policie.

„Byl jsem informován o tom, že v sobotu se na pozemcích města děje něco nepatřičného. Závodní vozidla jezdila po pozemcích města, které jsou ve správě Lesů města Písku a kde jsou také založeny lesní školky, nebo se plánují. Na některých místech došlo k ničení zeleně. Jednu sobotní sekci jsem tedy zastavil,“ vyjádřil se k sobotnímu konfliktu vedoucí odboru životního prostředí MÚ Miloslav Šatra. Říká, že o povolení závodů na pozemcích města nikdo nežádal.

„Vozidla projížděla lokalitou, která je biokoridorem. Místo je navíc vymezeno v územním systému ekologické stability krajiny,“ argumentuje Miloslav Šatra. Jak dodal, jednání s pořadatelem, kterým je ÚAMK Truck Trial Club Louny, nejsou u konce, druhá strana hodlá další postup svěřit právníkovi.