Kluci i děvčata si hned ráno vyhlédli místo na pravém břehu Otavy naproti Městkému ostrovu, zkontrolovali návnady a pruty, a pak už jen trpělivě vyčkávali až ryby zaberou.

„Dnešní závod je vyvrcholením místního kola Zlaté udice, což je uzavření celoroční činnosti rybářských kroužků a Zároveň zkouška dovedností, které se za celý rok naučili,“ řekl předseda místní organizace Českého rybářského svazu v Písku Jiří Marek.

„Dneska tu jsou dva rybářské kroužky a kroužek rybolovné techniky a také děti, které přišly jen tak z města a nejsou registrované,“ doplnil Marek.
Hodnocení bylo prosté, každý centimetr ryby představoval jeden bod, přičemž délky všech nalovených ryb se sčítaly.

„Děti teď chytají především oukleje, aby nasbírali hodně bodů, protože se bodují centimetry. Je to rybička snadno ulovitelná a tady v malé hloubce jich je dostatek,“ upřesnil Marek.

Podle jeho informací postoupí do krajského kola šest nejúspěšnějších, přičemž družstvo bude složené ze čtyř žáků, jedné žákyně a jednoho dorostence. To se uskuteční již příští týden v Benešovském mlýně u Heřmaně, lovit se bude posléze na Blanici u Střední rybářské školy ve Vodňanech.

Místní rybářská organizace má nač navazovat, letos v červenci totiž oslaví již 125. výročí založení organizovaného rybářství v Písku. O prvenství vůbec prvního rybářského spolku u nás vzniklého roku 1882 nyní písečtí rybáři soupeří s kolegy z Kostelce nad Orlicí.

Z nedělního klání mladých rybářů vyšel vítězně čtrnáctiletý Josef Oros, který během dopoledne nalovil celkem 18 ryb o celkové délce 236 cm.