Cipískoviště 2007 aneb „Letos si hrajeme na nábřeží, příští rok si budeme hrát ve Sladovně“ se všem zúčastněným, kteří akci uspořádali v rámci projektu Jihočeské vítání léta, vydařilo.

Z ohromných hromad písku, nakupených na náplavce u Kamenného mostu, vznikly sochy pohádkových bytostí, na nichž celý týden do pozdních hodin pracovali studenti 3. ročníku Střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček v Plzni pod vedením akademického sochaře Františka Bálka.

„Myslíme si, že se nám sochy zdařily podle našich přání, tak jak jsme si to rozvrhli, jsme na svou práci hrdí,“ sdělili jedním dechem mladí sochaři.

„Tyto studenty jsem si vybral, protože se na ně mohu spolehnout, je to bezvadná parta a tady se ještě více stmelili. Je to pro ně obrovská zkušenost a patří jim uznání,“ pochvaloval si spolupráci se svými žáky František Bálek.

Výstava soch pod širým nebem byla vyvrcholením nabitého víkendu, který začal již v pátek na Výstavišti. Zde si děti mohly malovat na chodníky, soutěžit o nejkrásnější hrady z písku a shlédnout vystoupení klauna Ferdy anebo píseckých mažoretek. Po celý víkend Klub vodáků Racek půjčoval loďky, na kterých si ti odvážnější mohli sjet písecké jezy.

Pro sportovce připravil Sokol Písek oddíl volejbalu ve spolupráci s městem Písek turnaj v plážovém volejbale.

Písecké hory se pro děti zase proměnily v pohádkový les kapra Jakuba. Na děti čekalo 14 stanovišť s úkoly a pohádkovými bytostmi, za jejichž splnění dostaly drobné odměny.

O hudební program Cipískoviště se postaraly na řadě míst ve městě pěvecký sbor Sonitus, Swing trio Písek, Dechový orchestr města Písku a také skupiny Rasovjan a Gothart zaměřené na balkánský i tuzemský folklor.