Po ztrátě Karlova a Jetětic má písecký domov dětí a mládeže k dispozici tábor Kobyla u Vráže a umístit sem letos v létě může už jen zhruba dvacítku dětí.
„Zcela obsazené jsou tři turnusy. Osmidenní Včelka Mája pro nejmenší, čtrnáctidenní Piráti z ostrova a stejně dlouhý s názvem Detektivní akademie. Patnáct míst zbývá na tábor Ztraceni v době od 18. do 26. srpna. Volné místo by se ještě našlo na následující běh s koncem prvního září. Jmenuje se Volání draka a je určen pro starší, kteří hrají hru Dračí doupě,“ řekl ředitel DDM Bohuslav Richter. Osmidenní pobyt stojí na Kobyle 2140 korun, čtrnáctidenní necelé 4000 korun.

Jedním z větších táborů v okrese je Štědronín, kde pobyty dětí v týdenních i čtrnáctidenních cyklech provozuje agentura Apollo. I když kapacita turnusu je kolem osmdesáti dětí, o které se stará sedm až osm vedoucích, i tady je už z velké části vyprodáno. Týden pobytu dítěte stojí 2650 korun, čtrnáct dní 4350 korun. „V každém turnusu se ještě nějaké místo najde. Nejvíce volno je ve čtrnáctidenním turnusu na zlomu července a srpna,“ řekl hlavní vedoucí táborů Josef Bílek.

Samostatnou kapitolou letního tábornictví jsou pak organizace Junák a Pionýr. Hrbov u Netolic obsazují například pionýři. „My umožníme pobyt v našem táboře komukoli, kdo má zájem. Letos budeme od osmého července v táboře s kapacitou šedesát dětí čtrnáct dní a přihlášeno je zatím rovných třicet dětí. Cena je 3500 korun. Podle zkušeností z minulých let ale víme, že velký zájem bývá na poslední chvíli a pak by mohl nastat problém s kapacitou,“ řekl Miroslav Mašek z tábornického klubu pionýrské organizace.

Ani některé skautské oddíly se letos nevyhýbají tomu, že pod stan na tábor, kterých letos pořádají asi dvacet, s nimi pojede i nečlen Junáka. „Děláme to také z ekonomických důvodů, ale jinak je to plně v kompetenci vedoucího. Nechceme být ale absolutně uzavřeným společenstvím,“ řekl vedoucí skautského střediska Písek, Filip Štojdl. Ten také uvedl, že týden s Junáky stojí 1950 korun.