„Hned první den jsme zapsali tři desítky dětí, přitom do školy jich odejde kolem pětadvaceti. Předpokládám, že přijmeme všechny zapsané děti, ale kapacita už je maximálně naplněná. Přednost mají děti starší tří let a ti, kteří u nás mají již sourozence,“ uvedla včera ředitelka 12. MŠ Marie Lichtnegerová.

Toto předškolní zařízení využívá blízkosti lesa Amerika k vycházkám a dalším akcím v přírodě. „Letos poprvé se s dětmi vydáme do Záchranné stanice živočichů v Makově a doplníme tak náš rámcový program pro předškolní vzdělávání o další praktické zkušenosti a prožitky dětí,“ dodala ředitelka.
Na velký nápor rodičů je připraveno i ostatních dvanáct předškolních zařízení, kde se zápisy konají v příštím a přespříštím týdnu.

Chtěla bych však rodiče uklidnit. Podle našeho průzkumu v mateřských školách by měly být vyřízeny všechny žádosti. Určitým problémem by mohlo být, že rodiče v některých případech neumístí své dítě do školky, kterou si vybrali,“ uvedla vedoucí odboru školství Městského úřadu v Písku Marie Cibulková.
Některé MŠ ještě před zápisem nabízejí rodičům a jejich dětem možnost seznámit se s prostředím a provozem. Například 11. MŠ na Hradišti pořádá v pondělí Den otevřených dveří. 5. MŠ na Fügnerově náměstí nabídla odpoledne nazvané Přijďte si k nám pohrát.