Mírná zima a teplé počasí ušetřily silničářům oproti loňsku za údržbu komunikací více finančních prostředků. „Je pravda, že se nějaké prostředky ušetřily, ale zase jsme je využili ve větším rozsahu k prořízce stromů u silnic. Ta se dělá stejně, ale díky mírnější zimě se tomu mohlo věnovat více času,“ informoval ředitel Správy a údržby silnic Jihočeského kraje – závod Písek Jaroslav Kozák.

Podle jeho slov se nyní provádí především úklid komunikací po zimních posypech a průtahy obcí. Správu a údržbu silnic čeká rovněž výměna směrových sloupků a nové dopravní značení u silnic třetí třídy. Řidiči se mohou těšit také na několik opravených úseků, kde hodlají silničáři pokládat nové asfaltové koberce. K tomu, aby se na silnicích mohl udělat kvalitní povrch, je nyní potřeba seřezat krajnice a vyčistit komunikace.

„Nejbližší akcí, kterou teď připravujeme, a kde se bude pokládat nový koberec, je pětikilometrový úsek mezi Ražicemi a obcí Skály, a dále mezi Protivínem a Milenovicemi,“ upřesnil Jaroslav Kozák. Silničáře čeká v tomto roce nejméně deset akcí většího rozsahu. Mezi nimi by měl být také nový povrch vozovky na desetikilometrovém úseku ze Záhoří na Zvíkov.