Ve čtvrtekv ulicích L. Janáčka, F. Kudláčka, M. Majerové, Sokolovské a v Klášterní nepoteče voda. Na vině je havárie vodovodního řadu.

„Dneska okolo poledne jsme zjistili havárii vodovodního řádu na křižovatkách ulic L. Janáčka, M. Majerové a Fr. Kudláčka. Opravovat ho budeme zítra,“ řekla ve středu odpoledne Lenka Zimmelová z firmy ČEVAK a dodala, že oprava s sebou přináší vypnutí dodávky vody. Lidé si tak vodu z kohoutku nenatočí od devíti hodin ráno do osmnácti hodin.

Podle Zimmelové za havárií řadu stojí mráz a výkyvy teplot. „Půda se dává do pohybu a potrubí praská,“ vysvětlila Lenka Zimmelová.

Místostarosta Milevska Martin Třeštík nedokázal odhadnout, kolika lidí se odstávka vody týká. „Jedná se o lokality, které nejsou hustě osídlené a kde jsou především rodinné domy,“ řekl včera odpoledne místostarosta Martin Třeštík.

Město své obyvatele o havárii informovalo pomocí SMS. Havárie vodovodního potrubí nejsou v tomto období nic výjimečného. V Písku společnost ČEVAK likvidovala poruchy na mnoha místech, například v ulicích K Lipám či 17. listopadu.